Sprawdź nasze portfolio

Kontakt

Nowatorska usługa projektowania wnętrz online – dlaczego warto skorzystać?

Na przestrzeni ostatnich lat projektowanie wnętrz zyskało coraz większe grono zainteresowanych. Kiedyś zatrudnienie architekta bądź projektanta kojarzyło się z luksusem. Dzisiaj nadal jest to usługa, która nie jest niezbędna, ale szybkość życia sprawia, że częściej decydujemy się na różne ułatwienia. Zlecenie projektu wnętrza profesjonaliście jest ogromnym ułatwieniem i oszczędnością naszego czasu. Oczywiście, jeżeli mamy możliwości i ochotę, możemy podjąć się tego sami, jest mnóstwo wartościowych informacji w Internecie, prasie, książkach, które mogą ułatwić nam ten proces, jednak czas – jego posiadanie i nasze zaangażowanie to must have, jeśli decydujemy się na to sami.
Projekt wnętrza to wieloetapowy proces, na który każde z biur projektowych ma swój pomysł, ale są kluczowe elementy tego procesu, które powinny znajdować się w każdym z nich. Jednym z takich elementów jest wywiad z klientem. Jest to rozmowa, podczas której projektant zadaje pytania kluczowe, na podstawie których będzie w stanie dostosować wnętrze do oczekiwań inwestora. Oprócz codziennych przyzwyczajeń i funkcjonalności korzystania z wnętrza wywiad obejmuje preferencje stylistyczne i kolorystyczne. Inspiracje, jakie klient dostarcza tj. zdjęcia wnętrz w jego guście, zestawień kolorów lub np.: konkretnych mebli, sprawiają, że projektant wnętrz wie, co się podoba, a co nie. Pamiętajmy, że nawet najbardziej doświadczeni projektanci nie posiadają mocy czytania w myślach i nie są w stanie domyślić się, że np.: kolor musztardowy źle Ci się kojarzy i absolutnie nie chcesz go w swoich wnętrzach.

Pamiętajmy, że projektanci mają za zadanie stworzyć wnętrze dla WAS!

Dlatego jeżeli stwierdzimy, że nie chcemy przechodzić przez ten proces sami i przyda nam się pomoc eksperta, ale nie chcemy zlecać projektu całości domu/mieszkania lub po prostu nie mamy na to środków finansowych, dobrym rozwiązaniem jest wybór projektów online. Na rynku jest bardzo dużo ofert takich projektów, różniących się od siebie zakresem usług. Możecie zakupić pakiety samych wizualizacji, bez dokumentacji – tzn. projekty koncepcyjne, które są korzystniejsze cenowo. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że piękne wizualizacje to nie wszystko. Co z tego, że zamówimy usługę i wizualnie wszystko nam odpowiada, ale nie mamy dokumentacji dla wykonawcy? Mogłoby się wydawać, że wykonawca powinien po zdjęciach wiedzieć, czego oczekujemy, nic bardziej mylnego. Tak, jak każde biuro projektowe ma inny sposób pracy, tak i każdy wykonawca ma swoje przyzwyczajenia i sposób pracy, który nie koniecznie musi Wam odpowiadać, ale jeżeli nie dostarczycie wykonawcy dokumentacji, lub jasno nie przedstawicie planu, jak coś ma być wykonane, wykonawca zrobi to tak, jak uważa za najłatwiejsze dla niego. Tak, dobrze przeczytałeś: NAJŁATWIEJSZE dla niego, a nie najlepsze dla Ciebie i Twojego wnętrza. Nie chcę jednak tutaj źle oceniać wykonawców, ponieważ to także artyści i prace wykończeniowe to trudna praca, dlatego nie dziwmy się, że często ją sobie ułatwiają.

W KDK Projektowanie proponujemy PROJEKTY ONLINE – są to projekty pojedynczych pomieszczeń, bądź pakiety projektowe i każdy z nich zawiera oprócz pięknych wizualizacji, również dokumentację dla wykonawcy. Poza tym otrzymujecie także listę zakupów – jest to lista propozycji elementów wyposażenia dobrana tak, aby zrealizować zakładany projekt. Taka lista zakupów zawiera liczby, ceny i konkretne linki do sklepów, w których dany produkt można znaleźć.
PROJEKTY ONLINE są wykonywane całkowicie zdalnie, łączymy się na spotkania online i mimo tego, że nie spotykamy się z klientem fizycznie to taka forma procesu projektowego jest jak najbardziej efektywna.
Proponujemy atrakcyjne ceny w przypadku decydowania się na tę formę współpracy, oszczędza ona czas i daje inwertorowi możliwość konkretnego wpływu na całość procesu projektowego.

Kontakt

Kontakt

Kontakt