Sprawdź nasze portfolio

Kontakt

Dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Urządzając własny dom lub mieszkanie zależy nam, aby wszystko było tak, jak widzimy to oczami naszej wyobraźni. Bardzo często mamy określoną wizję i chcemy ją zrealizować. Niestety często zapominamy o ważnych aspektach, dlatego w tym wpisie przedstawię Wam 5 powodów, a zarazem elementów dobrego projektu, dla których warto zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz.

1. FUNKCJONALNOŚĆ

Rysując wizję aranżacji wnętrz, czy aranżacji mieszkania zapominamy o aspektach funkcjonalnych. Termin ten to nic innego jak zaplanowanie konkretnego wnętrza i jego wyposażenia do potrzeb klienta tak, aby codzienne jego użytkowanie było do niego dostosowane. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, coś lubi bądź nie. Funkcjonalność we wnętrzach ma pracować dla naszego komfortu i powinna w oczywisty sposób ułatwiać nam korzystanie z danego wnętrza i elementów jego wyposażenia.

2. SKALA

Wiele razy odbierałam już telefon z prośbą o pomoc od klientów, którzy zdecydowali się na samodzielną drogę w urządzaniu swoich wnętrz – wszystko pomierzyli, ale nic się nie mieści w danym pomieszczeniu. Skala elementów wyposażenia to nawet dla doświadczonych projektantów nie lada wyzwanie. Dostosowanie ilości mebli ich pojemności i ustawności w pomieszczeniach to klucz do dobrej funkcjonalności wnętrza, także ten punkt jest ważnym uzupełnieniem poprzedniego. Potrafimy „zagracać” swoje mieszkania, chcemy je wypełnić, a później dusimy się w ciasnych przestrzeniach.

3. SPÓJNOŚĆ

Konsekwencja w projektowaniu wnętrz jest bardzo istotna. Spójność stylu, w jakim projektujemy, paleta kolorystyczna, dobór materiałów te wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać i przenikać się wzajemnie tworząc estetyczne i harmonijne wnętrze. Projektant wnętrz popatrzy na projektowaną dla Was przestrzeń jak na całość, a nie poszczególne pomieszczenia.

4. DOBÓR MATERIAŁÓW

Jaką wybrać podłogę? Co będzie lepsze na ogrzewanie podłogowe? Jaki blat do kuchni? Te i inne pytania bardzo często wyszukiwane są przez Was w internecie. Zatrudniając projektanta wnętrz, odpowie na pytania, co więcej, przedstawi Wam plusy i minusy wyboru danego materiału. Oczywiście czasem możemy nie znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale mamy wystarczające zasoby i kontakty, aby znaleźć dla Was odpowiedź. Dobranie odpowiednich dla Waszych potrzeb materiałów to gwarancja, że będą dobrze służyć przez lata. Każdy materiał ma swoje właściwości, które trzeba wziąć pod uwagę przy ich wyborze, a różnorodność proponowanych przez producentów materiałów jest ogromna. Projektant wnętrz przeprowadzi Was przez gąszcz produktów do wyboru tego ostatecznego, idealnego materiału.

5. KOLOR

Biel, szarość i drewniane dodatki to chyba najpopularniejsza od lat paleta kolorystyczna w naszym kraju, dlatego wydaje się, że nie powinna sprawić większego problemu. Nic bardziej mylnego. Biele mogą być ciepłe, zimne, wpadające w różowe, bądź żółte tony. To samo z szarościami – występują zarówno beżowe, jak i chłodne z tonami fioletu. Kolory we wnętrzach wpływają na nasz nastrój i na ogólny odbiór całości. Na kolory we wnętrzu wpływa także oświetlenie, jakie zastosujemy i przy zbyt ciepłej/zimnej barwie kolor, który wybraliśmy, wygląda zupełnie inaczej, niż zakładaliśmy.
W projektowaniu wnętrz jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Zatrudnienie projektanta to gwarancja, że zostaną one wszystkie wzięte pod uwagę w procesie projektowym. Projektanci tworzą wnętrza pod konkretnego klienta i jego oczekiwania. Nie powinni nic narzucać, tylko umiejętnie dzielić się wiedzą i argumentując w zrozumiały sposób. Oczywiście ostateczne decyzje należą do klienta i my je szanujemy. Chcemy tworzyć piękne, ale przede wszystkim unikatowe wnętrza dostosowane do Waszego stylu życia i estetyki, która Wam najbardziej odpowiada.

Kontakt

Kontakt

Kontakt